Dzisiaj jest: 21.6.2024, imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
WYBIERZ JĘZYK

Tylko jedna chwila

Autor: Sylwia Markiewicz
Kategoria/cykl: -
Typ okładki: -
Stron: 367
Wydawca: Pascal
Rok wydania: 2022
Cena: - zł
Cena promocyjna: - zł
Ocena:
Link do zakupu: https://gdziekupic.to/buybox.html?id=17152&oid=180408457
„Sprawy siostry już na zawsze pozostaną częścią jej życia”.Zapewne większość z Was już zna twórczość autorki. Ja po lekturze „Tylko jednej chwili” nie mogłam odmówić sobie przyjemności i nie zapoznać się z jej debiutancką książką „Czerwony kalendarz”. W jednym i drugim przypadku jest o czym dyskutować, bowiem w tych niepozornych okładkach, kryje się mnóstwo emocji, refleksji, trudnych tematów, dylematów, ale i tajemnic.
„Tylko jedna chwila” to opowieść o tym, jak śmierć najbliższej osoby potrafi zmienić rzeczywistość tych, którzy muszą się mierzyć z bólem i tęsknotą utraty, ale też odsłania mroczne tajemnice i prawdę o tej, która odeszła. Joanna mieszka z matką. Jej siostra Aleksandra - z mężem i córeczką - w Warszawie. Kiedy Aleksandra ulega śmiertelnemu wypadkowi, a szwagier pojawia się z siostrzenicą prosząc szwagierkę o opiekę nad dzieckiem, nie wróży to niczego dobrego, bo jak się potem okaże, Joanna będzie zmuszona rozwikłać tajemnice zmarłej siostry, zamknąć jej niedokończone sprawy, i jak się okaże siostra wcale nie była tak idealna, jakie po sobie zostawiła wspomnienia. Będzie refleksyjnie, emocjonalnie, intensywnie, ale i niebezpiecznie. Tuż obok Joanny i jej rzeczywistości, autorka zgłębia się też na przeszłości Danuty – matki dziewczyn, pełne niespełnionych ambicji, pretensji i żalu do losu, że nie ta córka zginęła. To było chyba najbardziej przykre. A do tego odsłaniają się dawne uczucia Joanny, kiedy tuż za płotem pojawia się dawna miłość.
Przyznam, że jestem bardzo mile zaskoczona pomysłem na fabułę, płynnością narracji i kreacją bohaterów. Autorka nie pozostawia swoich bohaterek tak samych sobie. Danucie pozwoli na ożywienie w stuporze codziennej stagnacji. A Joannie na powiew dawnych emocji. Porusza przy tym drażliwe, ważne kwestie i podświadomie stawia pytania, na które każdy z nas odpowie sobie w swoich myślach.
A w czwartek, 12 stycznia od 18.00 zapraszam Was na spotkanie online z autorką, z którą porozmawiam nie tylko o jej książkach.
A „Tylko jedną chwilę” polecam Wam bardzo!
 

Kopiowanie i rozpowszechnianie powyższych treści na stronie bez wiedzy i zgody autora jest zabronione! Ustawa z dn. 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.