Dzisiaj jest: 13.4.2024, imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy
WYBIERZ JĘZYK

 

Miód w deszczu

Autor: Małgorzata Urszula Laska
Kategoria/cykl: -
Typ okładki: -
Stron: 367
Wydawca: Wydawnictwo Literackie Białe Pióro
Rok wydania: 2021
Cena: - zł
Cena promocyjna: - zł
Ocena:
Link do zakupu: gdziekupic.to/buybox.html?id=17152&oid=159688185


Szczęśliwie, w drodze twórczej, towarzyszę Małgosi niemal od początku. Tak się złożyło, że autorka nie debiutowała powieścią dla dorosłych, ale książeczką dla dzieci. Od samego początku, również, jej twórczość odznaczała się oryginalnością. Tak jest i tym razem. Autorka jest znakomitą ambasadorką Kurpi, i to jej trzecia powieść osadzona właśnie na tych terenach. Po raz kolejny Czytelnik otrzyma powieść, w której dominuje mnóstwo emocji, trudnych relacji, ale i uczuć, bo jej bohaterowie, niezwykle autentycznie nakreśleni, niczym nie różnią się od nas.
Wieś, jaką Małgosia obrazuje w swej książce, to wieś uboga. Akcja powieści osadzona jest w głębokim PRL-u, w tym pierwszym powojennym czasie. Autorka oddała realistycznie problemy codzienne i nastroje między sąsiadami. A jej bohaterowie, jak pokazuje, chcą zawalczyć przede wszystkim o siebie, o życie swoich rodzin - pokazują nam swój świat, swoje myśli, swoje wyraziste charaktery. Młodzi z uporem idą po marzenia, spełniają swoje plany, realizują się, chcą lepszej przyszłości. Ci z bagażem doświadczeń dbają o najbliższych, zapominając często o sobie. W tej powieści wydarza się dużo złego, autorka porusza trudny temat przemocy fizycznej i psychicznej, alkoholizmu. I tu nie sposób nie wspomnieć o jednej z dzielnych, silnych kobiet - Antosi. Zaimponowała mi niesamowicie, kibicowałam jej do samego końca, mimo wszystkich przeciwności, jakie zafundował jej los. Ciekawą postacią jest także Rózia - konkretna, swojska babka, która absolutnie się nie roztkliwia nad sobą, tylko ukręca zło w samym zarodku. W ogóle, kobiety sportretowane przez Małgosię to dzielne babki. I to jest imponujące!
Bardzo Wam tę powieść polecam, szczególnie, jeśli lubicie takie właśnie namacalne historie, bliskie nam, naszym problemom. Piękna, klimatyczna, trochę nostalgiczna, mimo trudów i znoju, jaki musieli przejść ludzie tamtego pokolenia.
 


Kopiowanie i rozpowszechnianie powyższych treści na stronie bez wiedzy i zgody autora jest zabronione! Ustawa z dn. 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.